بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 2 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
بسمه تعالی
جدول خلاصه طرح درس روزانه
مشخصات کلی
نام درس:شیمی 3 موضوع درس: محلولها صفحه 75تا80کتاب درسی زمان اجرا: هفته دوم اسفند ماه
نام مدرسه :شهید سالدورگر تعداد دانش آموزان : کلاس : سوم ریاضی نام دبیر : احترام چمی
هدفهای کلی درسی و رفتاری
فرآیند تشکیل محلولها و تجزیه و تحلیل آن از لحاظ جاذبه های بین ملکولی
وسایل
بشر- آب – نمک و نفت و ارلن
زمان
قبل از شروع درس
اهمیت محلولها در مسائل گوناگون حیات به تفصیل گفتگو می شود.
5 دقیقه
ارزشیابی تشخیصی
سوال از دانش آموزان : به نظر شما در آب چه موادی حل می شوند؟ چرا؟
- در نفت چه موادی حل می شوند؟ چرا؟
- آیا آب و نفت در همدیگر حل می شوند چرا؟ همراه با چند آزمایش
5 دقیقه
آماده سازی
در سطح تکرار و باز شناسی حافظه
تعریف محلول و تعریف حلال – تعریف یون و ملکول – تعریف فاز
5 دقیقه
در سطح
کاربرد
آشنایی دانش آموزان با انواع محلولها که در آزمایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد
محلولها نمونه ای از مواد ناخالص
5 دقیقه
ارائه درس جدید
در سطح کاربرد معلومات
تعریف محلولهای مایع و اجزاء آن – محلولهای غیر آبی – ذکر نمونه ای از هر کدام
انواع نیروهای جاذبه ی بین ذره ای در محلول
5 دقیقه
در سطح تجزیه و تحلیل
وقتی دو ماده در هم حل می شوند بی نظمی سیستم چه تغییری می کند
حل شدن جامد در مایع – مایع در مایع – گاز در مایع بی نظمی چگونه تغییر می کند
چه عواملی باعث حل شدن می شود.
5 دقیقه
تکمیلی
در سطح داوری
بیان دقیقی از فرآیند انحلال و نتیجه گیری اینکه آیا یک جسم معین در حلال مفروض حل خواهد شد یا نه
5 دقیقه
در سطح فهمیدن و ادراک مطالب
چرا اغلب ترکیبات قطبی در آب حل می شوند؟
پیوند هیدروژنی در حل شدن برخی از مواد در آب چه نقشی می تواند داشته باشد.
5 دقیقه
ارزشیابی تکوینی
در سطح داوری
چرا برخی از ترکیبات یونی در آب کم حل می شوند ؟
در انحلال یک جامد یونی در آب رابطه ی بین انرژی حاصل از آبپوشی و انرژی شبکه چگونه می تواند باشد؟
5 دقیقه