بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..doc) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 2 صفحه
قسمتی از متن word (..doc) :
طرح درس زیست شناسی و آزمایشگاه 1
آنچه در ادامه می آید طرح درس خانم بحرینی پور در مرحله استانی می باشد . لازم به یاداوری است که ایشان در مرحله الگوی تدریس برتر کشوری در سال 85 به عنوان نفر برتر کشوری انتخاب شدند.
ماده درسی : زیست شناسی 1 و آزمایشگاه
موضوع درس : گردش مواد ٬ دستگاه گردش خون در جانوران مختلف
مدت ( دامنه ) : 30 دقیقه
نام دبیر : مهری بحرینی پور
اقدامات قبل از تدریس
اهداف کلی :
دانش آموز با گردش مواد آشنایی پیدا کند :
حیطه شناختی : 1 – دستگاه گردش خون را در جانوران مختلف بداند 2 – انواع دستگاه گردش خون ( باز و بسته ) را تجزیه و تحلیل کند
حیطه عاطفی : 1- در فعالیتهای گروهی عملا همکاری کند ( تبلور ) 2 – از استفاده کردن از وسایل کمک آموزشی لذت ببرد ( واکنش )
حیطه روانی – حرکتی : 1- دانش اموز با مهارت بتواند جانوران را در دو گروه دارای دستگاه گردش خون باز و بسته قرار دهد . 2 – دانش آموز به تنهایی با ذره بین رگ پشتی و شکمی کرم خاکی را مشاهده کند 3 – دانش آموز با مهارت از میکروسکوپ برای مشاهده گردش خون در دم ماهی استفاده کند .
اهداف رفتاری :
حیطه شناختی : 1 – کار دستگاه گردش مواد را نام ببرد ( دانش ) . 2- عوامل موثر بر سازگاری بدن در برابر نیروی گرانشی را نام ببرد ( دانش ) 3 – چگونگی گردش مواد در کیسه تنان ( عروس در یایی ) را توضیح دهد ( درک و فهم ) 4 – گردش خون باز و بسته را تعریف کند و مثال بزند ( درک و فهم ) 5 – دستگاه گردش خون در ملخ را توضیح دهد ( درک و فهم ) .
حیطه عاطفی : 1 – دانش آموز چگونگی مشاهده کرم خاکی با ذره بین را از معلم خود سوال کند 2 – دانش آموز چگونگی مشاهده دم ماهی با میکروسکوپ را از معلم خود سوال کند . 3 – با گروه خود هنگام پاسخ دادن به سوالات معلم مشورت کند . 4 – کتابهای مورد علاقه خود را در این زمینه جستجو کند .
حیطه روانی _ حرکتی : دانش آموز در هنگام کار به تنهایی با ذره بین رگ پشتی و شکمی کرم خاکی را مشاهده کند .
روش تدریس :
روش تلفیقی : گروهی – پرسش و پاسخ – نمایشی
مدل کلاس و گروه آموزشی :
گروه بندی دانش آموزان
رسانه آموزشی :
پرژوکتور – رایانه – میکروسکوپ – ذره بین – پنس – کرم خاکی – ماهی
طرح درس زیست شناسی و آزمایشگاه 1 ( قسمت دوم و پایانی )
اقدامات ضمن تدریس
ایجاد ارتباط و انگیزه سازی :
بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 12 اسلاید
قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :
طرح درس ریاضیات مهندسی
فصل 2
بحث: معادلات دیفرانسیل با مشتقات جزیی
Partial Differential Equation s (PDE)
11 جلسه
جلسه اول
1. تعریف عمومی PED
2. حل معادلات شبه خطی مرتبه اول
3. طبقه بندی PDEs
4. ارائه راه حل های کلی برای حل هر طبقه
جلسه دوم
1. حل یک مصداق با تغییر متغیر ارائه شده
2. حل معادله موج بعنوان یک معادله هذلولوی
3 . حل دالامبر معادله موج
جلسه سوم
1. حل معادله موج به روش جداسازی متغییر ها برای تا مرتعش به طول L
2. تعیین ضرایب دلخواه بر حسب شرایط مرزی و اولیه مسئله
3. تعبیر و تفسیر جواب بدست آمده معادله موج
بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 4 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
جدول طرح درس سالانه تاریخ
سال تحصیلی 94-93
استان: تهران شهرستان : تهران نام دبستان : شهید قدمی نام درس : تاریخ
نام آموزگار : احمدی پایه : چهارم تعداد جلسه : 30 جلسه
مشخصات
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه ، درس اول
«زندگی انسان در گذشته های دور» تدریس می گردد و در
هفته چهارم آزمون
مداد کاغذی و آزمون
علمی شماره (1) برگزار
می گردد
کتاب ، رسانه تصویری ،
پرس و جو از بزرگترها
، چرا قرآن انسان را
اشرف مخلوقات یعنی
بالاتر از سایر جانداران
می داند
دانش آموز با مهمترین
مشکلات انسانها در
هزاران سال پیش
آشنا شود
درس اول :
زندگی انسان در گذشته های دور
74-70
1
اول
مهر
2
دوم
3
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (1)
آزمون علمی شماره (1)
74-70
4
چهارم
در این ماه ، درس دوم «پیدایش روستاها» تدریس می گردد
و در هفته چهارم آزمون مداد کاغذی مرحله (2)
و آزمون علمی شماره (2) برگزار می گردد.
کتاب ، رسانه تصویری ،
اهلی کردن حیوانات
چه کمکهایی
به انسان کرد
دانش آموز با کشاورزی و
تغییر اتی که در زندگی
انسانها به وجود آورد
آشنا شود
درس دوم :
پیدایش روستاها
77-75
5
اول
آبان
6
دوم
7
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (2)
آزمون علمی شماره (2)
77-70
8
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه ، هفته اول و
دوم درس سوم
«نخستین شهرها» و در
هفته سوم «پیامبران
الهی» تدریس می شود
و در هفته چهارم
مرحله (3) آزمون علمی
و آزمون مداد کاغذی
برگزار می گردد
کتاب ، رسانه تصویری ،
داد و ستد بصورت
مبادله کالا به کالا چه
مشکلاتی بوجود
می آورد
آشنایی دانش آموز با
نحوه بوجود آمدن
نخستین شهرها و
کشورها
درس سوم :
نخستین شهرها
80-78
9
اول
آذر
10
دوم
کتاب ، رسانه تصویری ،
بازگو کردن داستانهای
حضرت ابراهیم و
حضرت موسی (ع)
دانش آموز با محل تولد و
زندگی حضرت نوح و
حضرت موسی آشنا شود
درس چهارم :
پیامبران الهی
85-81
11
سوم
آزمون مداد کاغذی و آزمون علمی شماره (3)
85-70
12
چهارم
در این ماه ، هفته اول و دوم درس «مهاجرت آریایی ها» تدریس می گردد و در هفته سوم و چهارم پس از دوره کتاب آزمون مداد کاغذی مستمر (میان نوبت اول) برگزار می گردد و نتایج آن بصورت کیفی – توصیفی در دفتر ارزشیابی ثبت می گردد.
کتاب ، رسانه تصویری
آشنایی با سه گروه
آریایی و نخستین
حکومت آریایی ها
درس پنجم :
مهاجرت
آریایی ها
13
اول
دی
14
دوم
دوره کتاب و
اجرای آزمون
مداد کاغذی
مستمر (میان نوبت اول)
15
سوم
16
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه ، هفته اول و دوم پس از دوره کتاب ، آزمون مداد کاغذی پایانی (نوبت اول) برگزار می گردد و نتایج آن بصورت کیفی – توصیفی در دفتر ارزشیابی دانش آموزان ثبت می شود و در هفته سوم و چهارم درس هخامنشیان تدریس می گردد
دوره کتاب و اجرای آزمون مداد کاغذی پایانی (نوبت اول)
88-70
17
اول
بهمن
18
دوم
کتاب ، رسانه تصویری
دانش آموز با چگونگی
بوجود آمدن حکومت
هخامنشی و کارهای مهم
داریوش آشنا شود
درس ششم :
هخامنشیان
94-89
19
سوم
20
چهارم
در این ماه ، درس هفتم
«اشکانیان» تدریس
می گردد و در هفته
چهارم آزمون مداد
کاغذی مرحله (4) و
آزمون علمی شماره
(4) برگزار می گردد.
کتاب ، رسانه تصویری
دانش آموز با سلسله
اشکانیان و پیامبر رحمت
و صلح آشنا شود
درس هفتم :
اشکانیان
21
اول
اسفند
22
دوم
23
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (4)
آزمون علمی شماره (4)
24
چهارم
بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 4 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
جدول طرح درس سالانه جغرافی
سال تحصیلی 94-93
استان: تهران شهرستان : تهران نام دبستان : شهید قدمی نام درس : جغرافی
نام آموزگار : احمدی پایه : چهارم تعداد جلسه : 30 جلسه
مشخصات
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه، هفته اول و دوم درس «محیط زندگی ما» و در هفته سوم درس «چه وسایلی به یادگیری جغرافیا کمک می کنند» تدریس می شود و در هفته چهارم آزمون مداد کاغذی مرحه (1) و آزمون علمی شماره (1) برگزار می گردد
کتاب ، تابلوی آموزشی ،
تصاویری از محیط زندگی
آشنایی دانش آموزان با کاربرد و موارد استفاده علم جغرافیا و نقش آن در زندگی
درس اول :
محیط زندگی ما
5-2
1
اول
مهر
2
دوم
نقشه، کره جغرافیایی، تصاویر، کتاب
دانش آموز بتواند وسایل مختلف مربوط به جغرافیا را همانند: نقشه، کره، ... را در حد ابتدایی تشخیص دهد
درس دوم :
چه وسایلی به یادگیری جغرافیا کمک می کنند
10-6
3
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (1) ، آزمون علمی شماره (1)
10-2
4
چهارم
در این ماه ، هفته اول و دوم درس «نقشه چیست؟» و در هفته سوم درس «چگونه جهتهای جغرافیایی را پیدا کنیم؟» تدریس می شود و در هفته چهارم آزمون مداد کاغذی و علمی مرحله (2) برگزار می گردد
نقشه ، کتاب ، نقشه کلاس را رسم کرده و برای آن یک راهنما درست کنند
آشنایی دانش آموزان با مفهوم نقشه و راهنمای نقشه و کاربرد و موارد استفاده آن
درس سوم :
نقشه چیست؟
16-11
5
اول
آبان
6
دوم
نقشه ، کره جغرافیایی ، تابلو ، گچ ، کتاب ، پیدا کردن جهتهای اصلی در حیاط مدرسه
دانش آموزان بتوانند چهار جهت اصلی را تعریف نموده و نشان دهند و آنها را رسم کنند
درس چهارم :
چگونه جهتهای جغرافیایی را پیدا کنیم؟
22-17
7
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (2)، آزمون علمی شماره (2)
22-2
8
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه، در هفته اول و دوم درس «ناهمواریهای ایران» تدریس می شود و
در هفته سوم و چهارم درس «ناهمواریهای زمین» تدریس می شود و
در هفته چهارم مرحله (3) آزمون مداد کاغذی و آزمون علمی شماره (3) برگزار می گردد.
تصاویر کوهها ، ماکت کوه ، کتاب ، روی نقشه ایران نام قله ها و رشته کوهها را بنویسند و قله ها را قهوه ای و دریاها را مداد آبی رنگ کنند
دانش آموز با ناهمواریهای
ایران آشنا شده و بتواند
ناهمواریها را تعریف کند
درس پنجم :
ناهمواریهای ایران (سرزمینهای بلند)
27-23
9
اول
آذر
10
دوم
خمیر، مقوا، کاغذ، چوب یا وسایل دیگر مدلی درست کرده و انواع ناهمواریها را روی آن نشان دهند
آشنایی دانش آموزان با
عوارض طبیعی موجود در
محیط زندگی همچون کویر،
دشت، جلگه و ...
درس ششم :
ناهمواریهای ایران (سرزمینهای پست)
31-28
11
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (3) آزمون علمی شماره (3)
12
چهارم
در هفته اول و دوم این ماه درس هفتم «آّب و هوا چیست؟» تدریس می شود و در هفته سوم و چهارم پس از دوره کتاب آزمون مداد کاغذی مستمر (میان نوبت اول) برگزار می گردد و نتایج آن بصورت کمی-کیفی در دفتر ارزشیابی دانش آموزان ثبت می گردد
دماسنج ، کتاب ، تابلو ، گچ ، وضع هوا و تغییرات آن را در مدت 1 هفته در نظر گرفته و در جدول نمودار یادداشت کنند
دانش آموز با اختلاف دمایی، بارشی و آب و هوایی مناطق و نواحی ایران آشنا شود
درس هفتم :
آب و هوا چیست؟
36-32
13
اول
دی
14
دوم
دوره کتاب و
اجرای آزمون مداد کاغذی مستمر (میان نوبت اول)
36-2
15
سوم
16
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه، در هفته اول و دوم پس از دوره کتاب آزمون مداد کاغذی پایانی (نوبت اول) برگزار می گردد و نتایج آن بصورت کمی-کیفی در دفتر ارزشیابی دانش آموزان ثبت می شود و در هفته سوم و چهارم درس «نواحی آب و هوایی ایران کدامند» تدریس می گردد
دوره کتاب و اجرای آزمون مداد کاغذی پایانی «نوبت اول»
17
اول
بهمن
18
دوم
کتاب ، تصاویر ، مداد رنگی ، رنگ آمیزی سه ناحیه آب و هوایی در نقشه ایران ، محل زندگی شما در کدام ناحیه آب و هوایی قرار دارد
دانش آموز با نواحی مختلف آب و هوایی ایران (نواحی خزری، گرم و خشک، کوهستانی) آشنا شود.
درس هشتم :
نواحی آب و هوایی ایران کدامند؟
43-37
19
سوم
20
چهارم
در این ماه، در هفته اول درس «دریاها و دریاچه های ایران» تدریس می گردد و در هفته سوم و چهارم درس دهم «چرا رودها برای ما اهمیت دارند» تدریس می گردد و در هفته چهارم آزمون تلفیقی مرحله (4) و آزمون علمی شماره (4) برگزار می گردد.
تصاویر دریاها و دریاچه های ایران ، تصاویر سدها در ایران ، کتاب ، تابلو ، گچ ، رسانه تصویری ، تهیه عواملی که موجب آلودگی دریاها می شود ، چرا نباید زباله ها را در رودها بریزیم
آزمون تلفیقی مرحل (4)
آزمون علمی شماره (4)
دانش آموزان با دریاها و دریاچه های ایران آشنا شده و اهمیت آنها را بدانند
درس نهم :
دریاها و دریاچه های ایران
50-44
21
اول
اسفند
دانش آموز با اهمیت و نقش رودها در زندگی انسانها آشنا شود و تعدادی از رودهای مهم ایران را بشناسد
درس دهم :
چرا رودها برای ما اهمیت دارند
55-51
22
دوم
23
سوم
55-2
24
چهارم
بخشی از متن:
لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 4 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
جدول طرح درس سالانه مدنی
سال تحصیلی 94-93
استان: تهران شهرستان : تهران نام دبستان : شهید قدمی نام درس : مدنی
نام آموزگار : احمدی پایه : چهارم تعداد جلسه : 30 جلسه
مشخصات
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه ، درس اول «خانواده» تدریس می گردد
و در هفته چهارم آزمون مداد کاغذی و آزمون علمی مرحله (1) برگزار می گردد
کتاب ، تصاویر ، نوشتن یک داستان درباره یک خانواده پر جمعیت
و مشکلاتی که با آن رو به رو می شوند
آشنایی دانش آموزان
با خانواده کم جمعیت و پرجمعیت ،
دانش آموزان بتوانند خانواده های کم جمعیت و پر جمعیت را تشخیص دهند
درس اول :
خانواده
110-108
1
اول
مهر
2
دوم
3
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (1) آزمون علمی شماره (1)
110-108
4
چهارم
در این ماه درس دوم «زندگی خانوادگی» تدریس می گردد
و در هفته چهارم
آزمون مداد کاغذی و
آزمون علمی مرحله (2)
برگزار می گردد
کتاب ، تصاویر ،
تابلو ، گچ ،
نوشتن برنامه یک روز زندگی و
زمان انجام هر کار
(درس خواندن ، ورزش ، تفریح و ...)
دانش آموز با وظایف پدر و مادر آشنا شود ،
دانش آموز معنای نظم را توضیح دهد ،
دانش آموز با وظایف خود آشنا شود
درس دوم :
زندگی خانوادگی
113-111
5
اول
آبان
6
دوم
7
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (2) آزمون علمی شماره (2)
113-108
8
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه درس سوم «مدرسه»
تدریس می گردد
و در هفته چهارم آزمون مداد کاغذی شماره (3)
و آزمون علمی شماره (3) برگزار می گردد
کتاب ، تصاویر ، تابلو ،
گچ ، رسانه تصویری ،
در هفته گذشته
دانش آموز در کدام کارهای مدرسه همکاری کرده است را بنویسد
دانش آموز با وظایف
کارکنان مدرسه آشنا شود
درس سوم :
مدرسه
116-114
9
اول
آذر
10
دوم
11
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (3)
آزمون علمی شماره (3)
116-108
12
چهارم
در این ماه در هفته اول و دوم درس «مسجد» تدریس می گردد و در هفته چهارم پس از دوره کتاب آزمون مداد کاغذی مستمر (میان نوبت اول) برگزار می گردد و نتایج آن بصورت کیفی – توصیفی در دفتر ارزشیابی دانش آموزان ثبت می گردد
کتاب ، تصاویر ،
تابلو ، گچ ،
نوشتن یک خاطره از رفتن به مسجد را
دانش آموزان بنویسند.
دانش آموز
با برگزاری نماز جماعت
آشنا شود
درس چهارم :
مسجد
119-117
13
اول
دی
14
دوم
دوره کتاب
و اجرای آزمون مداد کاغذی مستمر (میان نوبت اول)
119-108
15
سوم
16
چهارم
خلاصه گزارش تدریس
فعالیتها – وسایل لازم
هدف جزئی و رفتاری
رئوس مطالب
شماره صفحه
شماره جلسه
هفته
ماه
در این ماه، در هفته اول و دوم پس از دوره کتاب آزمون مداد کاغذی پایانی نوبت اول برگزار می گردد
و در هفته سوم و چهارم درس پنجم «زندگی روستایی»
تدریس می گردد
دوره کتاب و اجرای آزمون مداد کاغذی پایانی نوبت اول
119-108
17
اول
بهمن
18
دوم
کتاب ، تصاویر ،
رسانه تصویری ،
انجام تحقیق چرا هوای روستاها تمیز و سالم است
دانش آموز با امکاناتی که جهاد سازندگی در روستاها فراهم کرده آشنا شود ، دانش آموز با چگونگی زندگی روستایی آشنا شود
درس پنجم :
زندگی روستایی
122-120
19
سوم
20
چهارم
در این ماه درس
«زندگی شهری»
تدریس می گردد
و در هفته چهارم
آزمون مداد کاغذی و
آزمون علمی شماره (4)
برگزار می گردد
کتاب ، تصاویر ،
رسانه تصویری ،
وقتی به پارک می روید
برای حفظ محیط آن چه
کارهایی انجام می دهید
دانش آموز با
فعالیت های زندگی شهری
آشنا شود
درس ششم :
زندگی شهری
127-123
21
اول
اسفند
22
دوم
23
سوم
آزمون مداد کاغذی مرحله (4)
آزمون علمی شماره (4)
127-108
24
چهارم