بخشی از متن:
طرح درس روزانه فارسی پایه ششم ابتدایی
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد صفحه : 8 صفحه
قسمتی از متن word (..docx) :
مشخصات کلی
نام درس: فارسی موضوع درس: پنجره های شناخت مقطع: ابتدایی پایه:ششم جنسیت:دختر تعداد دانش آموان:20
نام مدرسه: پویندگان دانش نام معلم: الهه بیرامی
هدف کلی در حیطه ی شناختی: آشنایی دانش آموزان با افرینش و خلقت الهی
هدف کلی در حیطه ی عاطفی: علاقه مند شدن دانش آموزان به آشنایی درباره ی مفهوم خدا خلق و خلقت
هدف کلی در حیطه ی روانی حرکتی: دانش آموزان بتوانند متن درس را به درستی بخوانند و به سوالات پاسخ دهند.
اهداف رفتاری در حیطه ی شناختی:
پس از پایان درس جدید از دانش آموزان انتظار می رود:
1)چند نمونه از کلمات هم خانواده مثال بزنند.
2)در متن درس یک کتاب غیر درسی کلمات هم خانواده را پیدا کنند.
اهداف جزئی در حیطه ی شناختی:
پس از پایان درس جدید از دانش آموزان انتظار می رود:
1)کلمات هم ریشه را بشناسند.
2)ویژگی این کلمات را بدانند.
اهداف جزئی در حیطه ی روانی حرکتی:
1)کسب توانایی در خواندن کتب مختلف
2) نوشتن متنی کوتاه درباره ی جهان افرینش و موجودات
اهداف جزئی در حیطه ی عاطفی:
1)تقویت علاقه به خواندن مطالب درباره ی افرینش انسان
2)تقویت علاقه و اگاهی نسبت به زندگی اطراف خود
3)با دقت گوش دادن به حرف های معلم
ارزشیابی آغازین:
قبل از شروع درس جدید از دانش آموزان انتظار می رود به سوالات زیر پاسخ دهند:
1)منظور از خالق چیست ؟
2)چه کسانی خلقت نامیده میشوند ؟
اهداف رفتاری ورودی:
قبل از شروع درس جدید از دانش آموزان انتظار می رود:
1)نتیجه گیری از درس را اموزش دیده باشند
2)بتوانند نتیجه گیری کنند
3)رو خوانی صحیحی داشته باشند
روش های تدریس:
تصویر خوانی-پرسش و پاسخ-همیاری و مشارکت-بحث و گفت و گو-توضیحی.
ریوس مطالب:
پنجره های شناخت
وسایل مورد نیاز:
کتاب- -کتاب راهنمای معلم-گچ-تابلو.دفترچه
رسانه های مورد نیاز:
-
تعداد گروه ها و تعداد افراد گروه:
5 گروه 4 نفری
نحوه ی تعامل دانش آموزان:
دانش آموزان باهم و دانش آموزان با معلم
مدل کلاس:مدل
u
روش گروهبندی:1 دانش اموز قوی، 2 دانش اموز متوسط،1دانش اموز ضعیف
زمان
نحوه ی انجام فعالیت
رسانه هاو
وسایل
روش
تدریس
فعالیت های دانش آموزان
فعالیت های معلم
مراحل
تدریس
5
فردی
جواب دادن به سلام و احوا پرسی معلم
قرار گرفتن در سر جای مناسب خود
توجه به گفته های معلم
دقت به کارهای معلم
جواب دادن به حضور غیاب معلم
سلام و احوال پرسی با دانش آموزان
شروع کلاس با نام ویادو شکر خداوند متعال بخاطر سلامتی و حضور در کلاس
دقت در وضعیت جسمی رو حی و بهداشتی دانش آموزان
نوشتن تاریخ روز کنار تابلو
فعالیتهای
قبل از
شروع
درس:
5
فردی
و
گروهی
جواب دادن به سولات معلم
قبل از شروع درس جدید از دانش آموزان میخواهیم به سوالات زیر پاسخ دهند:
پرسیدن چند سوال از درس قبلی و سنجیدن اطلاعات دانش اموزان
ارزشیابی
آغازین: